• Čo je BigBao?

Neviem, či sa pod jednou školskou strechou stretne toľko všestranných športovcov, ako je v BellAmos. Naše deti závodne lyžujú, plávajú, hrajú futbal, hokej, tenis, vodné pólo, jazdia na koni či tancujú.
          Aj BellAmos im ponúka veľa športových aktivít, pri ktorých zrode stál ešte Janko Baran. Deti sa ich rady zúčastňujú. Práve preto mi napadlo, či by sme cez naše športové zápolenia nenašli NAJŠPOBELLÁKA.
          Že kto je to?
          No predsa NAJvšestrannejí ŠPOrtovec BELLamos.
          Dali sme s pani učiteľkou Renátkou a Zuzkou Kováčovou hlavy dokopy a pokúsili sme niečo vymyslieť.
          Zuzka vymyslela názov aj logo BigBAO .
          Znamená to VEĽKÁ BELLAMOSÁCKA OLYMPIÁDA.
          Zahŕňa športy, ktorých pretek by mal každý BellAmosák absolvovať:

• JESENNÉ KOLO ATLETICKÉHO ŠTVORBOJA
          • PLÁVANIE
          • LYŽOVANIE ALEBO SNOWBOARD
          • JARNÉ KOLO ATLETICKÉHO ŠTVORBOJA
          • CROSSCOUNTRY – CYKLISTIKA

Všetky kolá sú ponúknuté celej škole s rovnakými podmienkami a kritériami hodnotenia.

Deti súťažia vo vekových  kategóriách najmladšie žiačky, najmladší žiaci, mladšie žiačky, mladší žiaci, staršie žiačky, starší žiaci. Každé kolo je vyhodnotené troma medailami a diplomami.
          Poradie každého žiaka v jednotlivých pretekoch sa postupne zapisuje do tabuľky. Po odsúťažení všetkých kôl postupuje do súťaže o pohár iba ten, kto absolvoval všetkých 5 pretekov. Z týchto detí sa dá urobiť aj poradie. Súčet poradí v piatich kolách sa vydelí počtom detí v príslušnej vekovej kategórii. Získa sa číslo – koeficient. Dieťa s najnižším koeficientom po týchto výpočtoch sa stáva všestranným najzdatnejším športovcom BellAmos za konkrétny školský rok. Získa najväčší pohár. Ostatní s piatimi bodmi získajú titul všestranný športovec BellAmos a pohár.

Vaša pani učiteľka Helka a ostatní učitelia BellAmosu