• 2. ročník

• Celkové výsledky

Už keď sme v septembri vyhlásili druhý ročnik BigBaO, mala som predstavu, že pohár príde odovzdať človek, ktorý už v športovom svete niečo dokázal. A keďže v Martine medzi naj športy patrí ľadový hokej, oslovili sme hokejistu... a on naše pozvanie prijal. Prišiel medzi nás hokejový útočník a dlhoročný kapitán MHC Martin Michal Beran.
          Miškovi sa naša myšlienka o celoročnej olympiáde veľmi páčila. Nechal si podrobne porozprávať, ako to robíme a pochválil, že v BellAmos deti motivujeme aj na šport. Porozprával nám o svojom športovom živote, ale aj o tom, ako dokázal skĺbiť školu so športom. Tiež porozprával deťom aj o dôležitosti zdravia ­ pretože bez zdravia sa nedá športovať.
          Keď tento charizmatický človek odovzdával ceny, určite si každý povedal, že budúci rok chce opäť stáť na tomto mieste.

Ako prví boli medailou vyhodnotení učitelia, pretože sa z nich v každom kole BigBaO stali všestranní rozhodcovia. Pohár získalo 37 BellAmosákov. Najvšestrannejším športovcom sa stal žiak 4.SA triedy Samko Sakál a najvšestrannejšou športovou triedou sa stala 4.SA trieda pod vedením Renátky Špiriakovej.

vysledky_bigbao.pdf

Jesenná atletická liga

Dňa  9.10 2013  sa na BellAmose opäť športovalo. Tentokrát si všetky deti z našej školy pomerali svoje sily v štyroch ľahkoatletických disciplínach - beh na 50 (60) m, diaľka, hod kriketovou loptičkou a vytrvalostný beh. Krásny ľahkoatletický areál za našou školou nám dovolil urobiť naozaj kvalitné preteky. Šikovný tím učiteľov z BellAmos úlohy rozhodcov na všetkých stanovištiach výborne zvládol. Vďaka zriadeniu provizórneho výpočtového strediska priamo na športovisku sa deti priebežné výsledky dozvedali okamžite a hneď po preteku bolo aj vyhodnotenie medailami a diplomami.

Velikánsku pochvalu dávame našim malým prvákom, ktorí absolvovali svoj prvý atletický štvorboj v BellAmose. Diplomy, ktoré dostali, si právom zaslúžili. Na oboch kolách BigBAO sme si uvedomili, že mnohým deťom nedovolilo zdravie súťažiť - preto vám ho do ďalších kôl prajeme ešte oveľa viac. Tak teda - veľa šťastia do tretieho  kola BigBAO, ktoré bude vo februári na Martinských holiach.

Helka

atletika_jesen_vyhodnotenie.pdf

Plavecký výcvik

V dňoch 23. 9. 2013 až 4. 10. 2013 sa v BellAmos plávalo. 75 detí rozdelených do dvoch skupín si zdokonalili pod vedením odborných inštruktorov svoje plavecké techniky a v záverečnom preteku na 25 m voľný spôsob si pomerali aj svoje sily.

Priestory nám poskytla krytá plaváreň SUNNY Martin, kde sme strávili naozaj pekné chvíle. Veľká vďaka patrí aj našim učiteľom, ktorí s deťmi plávali alebo v škole učili skupiny neplávajúcich detí a učivo zameriavali na opakovanie.

Poďakovať chceme tiež našim rodičom, ktorí ochotne pomáhali pri odvoze detí z plavárne.

plavecky_vyhodnotenie.pdf

Jarná atletická liga