• Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov

• 16.05.2021 17:51
      • MCORŠ
      • Víťazstvo a Pohár primátora mesta Martin získali bellamosáci

Milí športoví priatelia,

vieme, že žiaci (ale aj členovia pedagogického zboru) vašej školy získali už mnohé ocenenia v rôznych súťažiach a olympiádach, dokonca aj na celoslovenskej úrovni. Preukázali ste v nich nielen svoje vedomosti a talent, ale aj mnohé pohybové zručnosti – vytrvalosť, rýchlosť, silu i obratnosť. O ich rozvoj sa usilujete aj vo vašej športovej súťaži BigBAO už po niekoľko rokov. Rovnakú možnosť sme vám ponúkli aj my organizátori polulárnej Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov, ktorú organizujeme už od roku 2005. Aj v nej ste po minulé roky dosiahli už nejeden úspech. Ten najväčší ste však získali v jej poslednom XVI. ročníku.

Je priam neuveriteľné, že napriek obmedzeniam súvisiacich s pandémiou koronavírusu sa nám podarilo v uplynulom roku 2020 z piatich športových disciplín absolvovať okrem plávania všetky ostatné – kolky, beh, cyklistické preteky aj súťaže na kolieskových korčuliach.

Medzi 890 účastníkmi MCORŠ 2020 ste nechýbali ani vy, žiaci, ale aj dospeláci zo Súkromnej ZŠ BellAmos. V súťaži reprezentovalo vašu školu 39 chlapcov, 24 dievčat a 11 členov pedagogického zboru. Do záverečného hodnotenia a súťaže o zisk Pohára primátora mesta Martin boli zaradení všetci tí, ktorí absolvovali aspoň dve súťažné disciplíny – Boris Beller, Maxim Meľo, Boris Líška, Mário Dermek, Samuel Leo Baričák, Samuel Prítula, Hugo Vavřinek, Mia Timea Meľová, Sára Ráchel Baričáková, Neli Kotlárová, Laura Ďuricová, Karina Striková, Vivien Navarčik a Zuzana Machavová. Je to ich zásluha, ale aj ich pani učiteliek, ktoré ich k súťaži motivovali a priviedli, že po prvý raz v histórii MCORŠ zostáva táto trofej na Súkromnej ZŠ BellAmos.

Okrem tohto kolektívneho prvenstva, trojica žiakov, ktorá absolvovala všetky štyri súťažné disciplíny (kolky, beh, bicykel, korčule) dosiahla veľký úspech aj v celkovom hodnotení jednotlivcov. V konkurencii 311 pretekárov zvíťazil Boris Beller a Maxim Meľo obsadil miesto druhé. Rovnako druhé miesto medzi 250 štartujúcimi dievčatmi obsadila žiačka Súkromnej ZŠ BellAmos Mia Timea Meľová. Pod veľký úspech sa podpísala svojím 6. miestom aj Zuzana Machavová v súťaži žien.

V pevnej viere, že obmedzenia súvisiace s pandémiou čoskoro pominú,  pripravujeme ďalší – už XVII. ročník Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov. I. kolom nebudú tradičné kolky, ale bežecké súťaže, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 6. júna na tartanovej dráhe v areáli vašej školy, na ktoré vás spolu s členmi pedagogického zboru, ale tiež s rodičmi a priateľmi srdečne pozývame.

„Každý z nás je v niečom najlepší“ – slová, ktoré sú určite blízke každému žiakovi SZŠ BellAmos. V uplynulom ročníku Martinskej olympiády ste to boli práve vy. Srdečne blahoželáme a veríme, že sa vám získanú trofej aj v budúcom ročníku podarí opäť získať. Veď stačí k tomu naozaj málo – iba prísť a zúčastniť sa!

za organizátorov MCORŠ  jej spoluzakladateľ, hlavný rozhodca, moderátor a vyhodnocovateľ Mgr. Martin Ferenčík

fotogaléria