• Čítanie s rodičmi

• 12.04.2019 19:39
      • marec

Tohtoročný marec - mesiac knihy sme si u našich druhákov ozvláštnili veľmi milou aktivitou. Rodičia, starí rodičia a aj starší súrodenci prišli do tried prečítať deťom niečo z kníh z vlastnej domácej knižnice. Okrem čítania si pre nás pripravili aj krížovky, kvízy, pexeso či omaľovánku a dokonca aj sladké pohostenie. Spoločne sme tak zažili pekné chvíle obohatené o krásne príbehy. Už teraz sa tešíme na pokračovanie tejto tradície, ktorá, dúfajme, nevymizne nielen z našej školy, ale aj z našich domovov. Touto cestou sa chceme ešte raz poďakovať tým, ktorí si našli pre nás čas a boli to: p. Kubáňová (Rozprávky z lekárne - A. Rýgl), p. Ondrejkovičová (Ako sa Honza učil latinsky - B. Němcová), p. Huťková (Danka a Janka - M.Ďuríčková), p. Smiešková (Statočný cínový vojačik - H. Ch. Andersen), p. Fučela (Malý pavúčik - D. Amft).

Lucka Kršková

Aj ja sa pridám k pani učiteľke Lucke niekoľkými vetami. Minulý rok prišla maminka Matúška a Kubka Smieškovcov s tým, či nám môže prísť prečítať rozprávku o Včielke Maji. Samozrejme, že sme súhlasili, veď bol marec, mesiac knihy. Tešili sme sa, ale prekvapenie bolo o to väčšie, že do triedy vošla mamina v kostýme včielky. Bolo to fakt milé a Lucke napadlo, aby sme to urobili aj tento rok. Oslovilo to aj rodičov v 2. S. Mamina Adamka Brodnianskeho čítala napínavý príbeh Murko sa vracia. O veselých príhodách Malého Mikuláša v škole sme sa dozvedeli od maminky Mišky Daníškovej. Pani Smiešková prišla v kostýme baletky, ktorý sa veľmi hodil k smutnej rozprávke o Statočnom cínovom vojačikovi. Babka Paťka Blizniaka nám priblížila šantenie Lietajúcej machule, ktorá vyskočila z kalamára. Veľká sestra Elišky Franekovej Markétka nás odvážne zoznámila S denníkom odvážneho bojka. A maminky Maťka Kuniaka a Boriska Bellera? Prišli do triedy v čarodejníckych klobúkoch. Hodili sa ku knihe Naša mama je bosorka, z ktorej sme sa od oboch dozvedeli, že maminky vedia občas aj čarovať. V ten deň to bola pravda, lebo pani Kuniaková predviedla aj dva kúzelnícke triky s kartami. Týmto všetkým zúčastneným ďakuje pani učiteľka Martuška Smirnovová.

fotogaléria