• Ukončené projekty a aktivity

• PallasAthena
          • Digiškola
          • Dajme vyučovanie do pohybu
          • Aktivizujúce metódy vo výchove - národný projekt AMV sa zameriaval na skvalitnenie vzdelávania odborných a pedagogických zamestnancov v oblasti výchovy. Špecializoval sa pritom na profesionálne zvládnutie využívania aktivizujúcich metód vo výchove nielen v reálnom prostredí, ale i v spojení s novými informačnými technológiami.
          • Rozbíjame predsudky
            • projekt realizovaný za podpory UNICEFu
            • realizácia projektu: október 2013 - december 2013
            • aktivity projektu: spoločné tvorivé dielne a športové hry - popis
          • Škola priateľská deťom (UNICEF)
            • 2012/2013
              • Titul Škola priateľská deťom sa nám tento školský rok nepodarilo získať.
              • Informovanie detí a rodičov o programe ŠPD - splnené
              • Školenie o programe pre celý personál školy - splnené
              • Nástenka venovaná právam detí, Linke detskej istoty a spolupráci s UNICEF - splnené
              • Práva detí v školskom vzdelávacom programe - splnené
              • Participácia detí na chode školy - podmienkou bolo zriadenie školského parlamentu. Naše deti však nepociťujú potrebu parlamentu, keďže sú v dennom kontakte s vyučujúcimi i s vedením školy, dvere na riaditeľni sú non-stop otvorené.
              • Zapájanie sa do aktivít UNICEF Slovensko - nesplnené
              • Aktivita organizovaná žiakmi z ich iniciatívy - splnené
              • Škola priateľská deťom - stretnutia s ambasádorkou Majkou
            • 2008/2009
              • My, deti z BellAmos, sme sa zapojili do projektu UNICEF Škola priateľská k deťom. Program Škola priateľská k deťom je súčasťou globálnych aktivít UNICEF prebiehajúcich tak v rozvojových ako aj rozvinutých krajinách pod názvom Education for Development. Aj my chceme prispieť na dobrú vec, lebo nám nie je ľahostajný život iných detí. Veríme, že podporíme deti a aspoň trošku im pomôžeme. Pripravili sme si aj propagačné materiály a vytvorili nástenku, kde aktualizujeme najnovšie informácie.
              • Škola priateľská deťom - prednáška s dobrovoľníkom
          • Digitálni štúrovci
            • jarná výzva 2006 - popis
            • jesenná výzva 2005 - popis
          • Infovek
            • 2003, 2004, 2006 - popis
          • Nadácia SPP – grantový program Priestor, názov projektu: Vidieť nielen srdcom, 2005/2006
            • výška finančného daru: 55 000 Sk
            • využitie finančného daru: zakúpenie elektrického premietacieho plátna
            • cieľ projektu: premietacie elektrické plátno je nainštalované v počítačovej učebni a slúži na projekciu edukačných programov a premietanie filmov a DVD. Vzhľadom na svoj rozmer (180x240 cm) umožňuje lepšie vnímanie obrazu najmä deťom so zrakovým postihom.
          • Projekt ŠKOLY PRE BUDÚCNOSŤ (Konto Orange), názov projektu: Od hobliniek k tovarišom, 2005/2006
            • výška finančnej podpory: 30 000 Sk
            • ciele projektu: návrat k tradičným remeselným zručnostiam v drevodielni, výroba drevených detských hračiek, drevených ľudových výrobkov. Rozvíjanie manuálnych zručností žiakov v drevodielni, ktorú si deti nazvali Jankova dreváreň.
            • využitie finančných prostriedkov: finančné prostriedky sa využili na zlepšenie materiálnej základne Jankovej drevárne. Zakúpili sme hobľovačku s prepúšťačkou, kotúčovú pílu, elektrický hoblík, vrtáky, klince, skrutky, matice, podložky, sekery, drôty, hoblíky, zveráky, , rašple, pilníky, uholníky, skladacie metre, pílkové lisy, oblúkovú pílu a smrekové rezivo na výrobky.