• Kontrolná činnosť

        • Ciele:

          1. Uplatňovať efektívne nástroje na zisťovanie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu, zovšeobecňovať pravidelne výsledky kontroly na zasadnutiach predmetových komisií a pedagogických rád so zámerom aktuálne informovať pedagogických zamestnancov o oblastiach vyžadujúcich si zlepšenie. Venovať pozornosť relevantnému a systematickému monitorovaniu úrovne vzdelávacích výsledkov a edukačných problémov žiakov, na základe analýz prijímať opatrenia a ich účinnosť pravidelne vyhodnocovať.
          2. Vo výchovno-vzdelávacom procese zacieliť pozornosť na rozvíjanie kľúčových kompetencií s dôrazom na rozvoj kritického myslenia, digitálnej gramotnosti, sociálnych kompetencií (pravidelným uplatňovaním participatívneho vyučovania), občianskych kompetencií (systematickým podporovaním rozvíjania sebahodnotiacich zručností žiakov).
          3. Zabezpečiť vhodné podmienky pre participáciu metodických orgánov na procesoch riadenia školy. Posilniť kontrolnú funkciu metodických orgánov so zreteľom na zvyšovanie kvality výchovy a vzdelávania. Sledovať účinnosť a mieru uplatňovania pedagogických inovácií vo výchovno-vzdelávacom procese smerujúcich k napĺňaniu individuálnych potrieb žiakov, k formovaniu pozitívnych osobných a sociálnych postojov a hodnôt, k rozvíjaniu zručností potrebných pre vedomostný a profesionálny rozvoj.
          4. Zamerať vnútorný systém kontroly na činnosť predmetových komisií v nadväznosti na formy a efektivitu interného vzdelávania, na zmysluplnosť a účinnosť odovzdávania si pedagogických skúseností, poznatkov a informácií z absolvovaných externých vzdelávaní s cieľom skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces a systematické monitorovanie kvality výchovy a vzdelávania detí, žiakov so ŠVVP a inkluzívneho vzdelávania.
          5. Vo výchovno-vzdelávacom procese viesť žiakov systematicky k uvedomovaniu si potreby autonómneho učenia sa ako efektívneho prostriedku sebarealizácie a osobného rozvoja, motivovať žiakov k učeniu sa podporovaním rozvoja ich individuálneho učebného potenciálu.
          6. Využívať premyslene zvolené stratégie vyučovania s cieľom zabezpečiť optimálny učebný výkon žiaka a kladením dôrazu na širšie uplatňovanie úloh rozvíjajúcich vyššie myšlienkové procesy podporovať zvyšovanie úrovne žiakmi nadobudnutých kompetencií.
          7. Využívať rôznorodé metódy, formy a primerané diagnostické nástroje evalvácie detí a žiakov pri posudzovaní ich napredovania, pri prevencii ich zlyhávania, podpore ich talentov pri identifikácii ŠVVP. Prijímať konkrétne opatrenia na zníženie počtu menej úspešných žiakov vo vzdelávaní, motivovať a viesť ich k zmene postojov k učeniu.
          8. V edukácii uplatňovať pozitívnu motiváciu, využívať rôzne formy povzbudzovania žiakov k zlepšovaniu výkonu, zavádzať program rovesníckej mediácie.
          9. Prijímať podporné opatrenia na prekonávanie kultúrnych, jazykových a socio-ekonomických bariér vyplývajúcich z prostredia rodín žiakov.
          10. Podporovať vytváranie otvorenej klímy, tímovej spolupráce a vzájomnej podpory v triednych kolektívoch, poskytovať žiakom priestor na slobodné vyjadrovanie, príležitosť otvorene kriticky diskutovať. Cieľavedomejšie sa zaujímať o spôsoby trávenia voľného času žiakov, spoznávať ich záľuby v záujme formovania vývinu ich osobnosti. Zamerať pozornosť na zlepšovanie vzájomných vzťahov medzi učiteľmi, medzi učiteľmi a žiakmi i medzi žiakmi navzájom. Podporovať vytváranie priaznivej sociálnej klímy v triednych kolektívoch budovaním akceptujúcich empatických vzťahov.
          11. Pri výbere školských koordinátorov a školských administrátorov dodržiavať pokyny stanovené NÚCEM (neprípustnosť kumulovania výkonu školského koordinátora s výkonom školského administrátora v prípade, že v škole prebieha aj testovanie žiakov so zdravotným znevýhodnením) a dôsledne realizovať školenia všetkých vybraných administrátorov.
          12. Venovať pozornosť autoevalvačnému procesu ako autoregulačnému mechanizmu vlastnej pedagogickej práce školy. V autoevalvačnom procese pozornosť sústrediť aj na spoluprácu s rodinou a inými organizáciami podieľajúcimi sa na výchove a vzdelávaní. Pri realizácii sebahodnotiaceho procesu školy využívať výstupné materiály národného projektu „Externé hodnotenie kvality školy podporujúce sebahodnotiace procesy a rozvoj školy“. Výstupy z projektu sú zverejnené na www.ssiba.sk v časti Projekty ESF.
          13. Uplatňovaním funkcií a poslania poradných orgánov riaditeľa napomáhať internému vzdelávaniu pedagogických zamestnancov, skvalitňovaniu vyučovania učiteľov, hodnoteniu stavu a úrovne učenia sa, progresu výsledkov detí a žiakov.
      • Kontakt

        • Súkromná základná škola, Východná 11441/18B, Martin
        • +421 043 42 21 605, 0907 10 10 23
        • Východná 11441/18B 03601 Martin Slovakia
        • 37900862
        • Ing. arch., Ing., Bc. Slávka Makovníková, zriaďovateľka školy/school founder (zriadovatel@edukey.sk, 0948 83 58 87)
        • Mgr. Renáta Špiriaková, riaditeľka školy/headmistress of the school (riaditel@edukey.sk, 0907 10 10 23)
        • Mgr. Helena Ogureková, zástupkyňa školy/Deputy Headmistress (helena.ogurekova@edukey.sk)
        • Ing. arch., Ing., Bc. Slávka Makovníková, manažérka/manager of the school (zriadovatel@edukey.sk, 0948 83 58 87)
        • Súkromná základná škola Východná 11441/18B 036 01 Martin IČO: 37900862 DIČ: 20 21 71 41 89 Banka: SLSP a.s. Martin SK87 0900 0000 0003 5159 8702
      • Prihlásenie